Nogomet, ŠVEDSKA: Superettan

19:00 Trelleborgs FF - Gefle 1 @ 1.50 (0:1) Lost

Susret izmedju sedmoplasiraog domacina i gostiju koji su na sesnestoj poziciji. , da bi ih sustigli moraju ozbiljno da shvate nastavak takmicenja i da se potrude da biljeze sto vise pobjeda. Pa tako bi i danas ovdje trebali ici na pobjedu , gdje su i realno favoriti , i za ocekivati je da ovdje nesto naprave. Oni su sedmi , imaju sedamenst bodova, sto je trenutno nedovoljno da bi se nasli medju prva cetiri tima, ali jos uvijek tu teoretski postoje neke sanse i treba vjerovati u njih. Domaci su za sada dobro igrali, udaljeni su sedam bodova, ali mogu oni i dosta bolje od toga , u gostima su igrali nerjeseno sa atvitabrgom , bilo je 1:1. U pocetku su gosti igrali bolje i uspjeli su da dodju do gola u tridest i prvoj minuti da bi u nastavku domaci izjednacili u sedamdeset i osmoj minuti, u nastavku gosti nisu uspjeli da ponovo dodju do vodstav tako da su na kraju odnijeli samo bod. Ali oni mogu ovdje da budu zadovoljni jer njima svaki bod puno znaci pa tako i ovaj u gostima, kod kuce danas ocekujem od njih da pobjede . Gosti su dosta lositiji tim od domacina, i sigurno da bi oni ovdje trebaliizgube , a i oni imaju manje motiva da se bore u nastavku jer za to nemaju velikih sansi, a i vide se da se njihova forma sve vise pogorstava i sigurno da ce danas ovdje najverovatnije izgubiti . U zadnjih pet utakmica su pet puta porazeni, a nisu osvojili niti jedan boda, sto je vise nego jadno. Kod kuce ih je bez nekih vecih problema savladao degerfors sa 2:0, u prvom poluvremenu su ubacili dva gola i na neki nacin je ovdje vec sve bilo gotovo. Poveli su u trinestoj minuti da bi u dvadest i petoj dosli i do drugog pogodka, u drugom poluvremenu su samo stavili tacku na ovu utakmicu jos jednim golom u samom finisu.
 tomasboki | @ 19.06.2017, 13:35:57 | Nema komentara