Rukomet, Danska Handbold Ligaen

19:00 Skjern-Sonderyske (55,5) više 2 @ 1.75 (39:22) Won

U Danskoj ligi također vidimo dosta golova kada je u pitanju rukomet,a danas između ostalog imamo utakmicu u kojoj se sastaju Skjern i Sonderyske u okviru šestog kola doigravanja za prvaka.Domaćin je u ovom meču zaista veliki favorit,te bi sve osim njihove lagane i ubjedljive pobjede bilo veliko iznenađenje,tako da ne treba očekivati tvrdu utakmicu.Mislim da će se pobjednik riješiti već nakon prvih 30 minuta,dok će se u drugom dijelu utakmice igrati dosta opušteno sa dosta golova.Skjern je na prethodnih 10 utakmica na svom terenu upisao čak 9 pobjeda,te su jedinu utakmicu izgubili u ligi prvaka od Nantesa što je u neku ruku bilo i očekivano,tako da možemo reći da igraju odlično.Od ovih 9 utakmica u kojima su slavili pobjedu samo su jednom ostali ispod 33 gola,dakle u 8 utakmica su dolazili do najmanje 33 gola,a bilo je utakmica gdje su išli i preko.Mislim da će u ovoj utakmici ići i preko ta 33 gola,a i od gostiju očekujem barem 24-25 golova jer i domaćini ne bi trebali igrati previše dobro u odbrani u drugom poluvremenu kada se već pitanje pobjednika bude znalo.Sonderyske je u gostima ipak bio nešto slabiji,mada su i oni imaju nekoliko dobrih pobjeda u gostima.I njihove utakmice su većinom bile sa većim brojem golova,tako da bi zaista bilo iznenađenje ukoliko bi večeras gledali neku manje efikasnu utakmicu.
 Dzenan | @ 15.05.2019, 12:04:38 | Nema komentara