Tenis, Monte Carlo

11:00 Rublev - Haase 22,5 + @ 1.90 (7:6 2:6 7:5) Won

Dosta zanimljiv i nadam se izjednačen meč na početku dana između Rubleva i Haasea gdje očekujem tri seta i over gemova. Rus je u nizu od pet poraza, ali to je takva glava i takav stil igre da je teško bilo šta pametno reći i stati iza toga kad je u stanju da u sekundi zablista, ali i potpuno potone. Protiv šljake kao podloge generalno nema loše mišljenje, u Umagu je uzeo i prvu ATP titulu u karijeri tako da se zna ponašati i prilagoditi crvenoj prašini. Sa druge strane mreže stajaće Haase prema kojem gajim izvjesne simpatije, dečko sigurno zna igrati tenisa, nebrojeno puta je završavao i u rubrici hotshot tako da je tehnički itetakako potkovan, problem je naravno ta konstantnost koja odvaja najbolje od dobrih. Holanđanin je što se tiče forme li-la, dolazi nakon ispadanja u prvom kolu Marrakecha gdje je jedino pozitivno što je odigrao meč na šljaci pa je malo osjetio podlogu pod nogama. Što se tiče njih dvojice igrali su jednom, 2016. u okviru Davis Cupa i Rus je slavio 7:6 6:3 6:4 tako da se poznaju, ali jedan meč je malo za izvlačiti neke teže zaključke, po kladionicama pitanje pobjednika danas je potpuno otvoreno u čemu se slažem s njima i nadam se da će otići u treći set, mada over mogu pokriti i u dva. Rublev je neko ko ima snažnije udarce i sigurno da će biti u prednosti u onim poenima i kojima se nametne sa osnovne linije i krene voditi igru šireći protivnika sa strane na stranu, a Haase će imati prednost onda kad uspije odgovoriti na prvi udar napada mladog Rusa te malo spustiti ritam poene, isjeckati ga nekim slajsem i vratiti se u neutralnu poziciju na terenu. Za razliku od Rubleva koji tek treći put dolazi u Kneževinu Haase je ovde čest gost, ali koliko god da je često igrao nije imao zapaženije rezultate tako da izgleda nema neke tajne veze između njega i ovih terena. 50-50 meč, igrači koji znaju igrati, ali znaju i nestati sa terena, nadam se od svega toga da će se desiti ponešto, da će malo igrati jedan pa malo drugi, osvojiti po set pa onda što se mene tiče u rezultatski nebitan treći set i po potvrdu overa gemova, a oni nek se bore rukama i nogama za drugo kolo.
 down_the_line | @ 16.04.2018, 00:18:11 | Nema komentara