Nogomet, LIGA PRVAKA

20:45 Roma-Shaktar 1X @ 1.20 (1:0) Won

Unatoc porazu u prvo mecu,moram reci da je Roma ostavila po meni dosta bolji dojam,te vjerujem da pred domacom publikom u sjajnoj atmosferi mogu do prolaza.
Roma je u prvom mecu povela,ali dva gola u drugom poluvremenu su ih doslovno potopila.Imala je Roma dosta prilika za gol,no nisu najbolje iskoristili.U međuvremenu,Roma je prva nanijela dosta bolan poraz Napoliu,savladavsi ga 4:2,a zatim su Torino ispratili sa 3 gola u mrezi.Sve je to dovelo do rasta samopouzdanja kod Rimljana,te kako Di Francesco istice u ovom mecu nista ne prepustaju slucaju i od prve minute ce igrati dosta otvoreno i agresivno.Roma nema vecih problema oko sastava,pa bi napad trebao ciniti Dzeko,Schick i sve bolji Under.Nema sumnje da Roma posjeduje kvalitet i na Olimpicu ih je zaista tesko nadigrati,te veceras ocekujem da kroz citavu utakmicu oni budu ti koji ce se pitati.
Shaktar je napravio sjajan posao u prvom mecu.Iako su do golova dosli nakon indvidualnih gresaka Rominih igraca,njima se mora cestitati.Shaktar je dosta napadao preko bokova,sto im se i isplatilo,ali vjerujem da danas nece moci igrati tako rastereceno,jer jedan gol Rome mijenja sve.Iako ovdje mnogi vide golijadu,ja mislim da se ukrajinci nece bas tako lako otvoriti,jer sto duze mec odvedu u egal,to ce Romi vise pritisak rasti,a to ce Shaktaru svakako ici u prilog.Ni gosti nece imati nekih problema sa izostancima,pa nas ocekuje zanimljiv mec.
Misim da je Roma naucila greske iz prve utakmice,a dodao bi jos da je Lazio kod kuce upravo remizirao (kiksao) protiv jos jednih ukrajinaca (Dynamo Kyiv),ali mislim da se to Romi nece desiti.Iako su gosti nezgodni,talijani su po meni u prednosti,tako da od Dzeke i Undera ocekujem da ovdje odvedu Vucicu dalje...