Košarka, Euroliga

20:45 Real M./F.Causeur (9.5) 2 @ 1.85 (3) Lost

Real Madrid je prosle sedmice dobio jako vazan mec protiv ekipe Panatinaikos sa kojim se bori za 4.poziciju i prednost domaceg terena u knock out fazi,sto je jako bitno iz razloga sto ce vjerovatno ova 2 rivala igrati jedni protiv drugih,a Real zna kako je igrati u AOKA areni u Atini,s toga ce sve uradiit da zadrze 4.poziciju.Imaju jednu pobjedu vise,i bolji medjusobni duel sto znaci da im Real sada bjezi 2 pobjede,sto ce tesko ispustiti 5 kola do kraja.Veceras gostuju Milanu u jednoj jako zanimljivoj utakmici s obzirom da obje ekipe gaje isti stil kosarke,sa dosta napada,dosta poena.Milano je trenutno 12. sa omjerom 9-16 i nemaju ni teoretskih sansi za nastavak takmicenja.Za domace ni danas nece biti Theodorea,dok za goste nema Doncica koji ce pauzirati jos ovu sedmicu.Odusustvom Doncica otvra se opet sansa za Causera da odigra fantastican mec.Naime on je prosle sedmice protiv PAO-a bio najbolji igrac,te MVP kola jer je uspio zabiti 26 poena uz 4 skoka i 4 asistencije.Veceras se odbrane ne bi trebale igrati,posebno ne Milano koji statisticki prima najvise poena u Euroligi ove sezone.Real je fantastican napad i u stanju je skoro svakoj ekipi zabiti 90 poena,a veceras kako nema Doncica tako neko od bekova mora nadomjestiti njegove poene.Causer je za vikend i Barci za svega 18 minuta postigao 10 poena.Naime tu je Real glatko izgubio pa nije ni igrao posljednjih 10 minuta.Veceras je ovo Realu jako bitan mec,i mislim da ce on i Campazzo provesti 25+ minuta na parketu,sto bi bilo dovoljno za overa.Causer je bolji suter od Campazzo s toga sam igrao njega.Nadam se da ce u pola ponoviti partiju kao protiv PAO te da ce biti dvocifren na ovom mecu.
  | @ 13.03.2018, 15:59:39 | Nema komentara