Tenis, ATP Stuttgart

17:30 Pouille - Medvedev (22,5) više 2 @ 1.70 (više) Won

Lucas Pouille i Daniil Medvedev danas zatvaraju program na turniru u Stutgartu,a na teren bi trebali negdje oko 17 časova i 30 minuta.Medvedev je blagi favorit u ovom meču,ali je Pouille na ovom turniru osvajao titulu,tako da sigurno zna kako treba igrati na ovoj podlozi i u ovom ambijentu.On je prije dvije godine na ovom turniru podigao pobjednički pehar,a u finalu je bio bolji od Feliciana Lopeza.Zanimljivo je eto da su se Lucas i Feliciano sastali i ove sezone ovdje kada je ponovo bio bolji Pouille.Taj meč je odigran jučer i završen je nakon taj brejka posljednjeg seta gdje je Pouille nekako uspio doći do pobjede,a Lopez je imao vodstvo od čak 6-4 u taj brejku.Tako da sada Francuz sigurno osjeća samopouzdanje,jer kada dobijete jedan takav meč osjećate se samouvjereno,tako da nikako ne treba očekivati da Medvedev ovdje dođe do lagane pobjede,ako ikako slavi pobjedu.Medvedev i dalje u svojoj karijeri nije napravio neki značajniji rezultat kada su turniri na travi u pitanju,iako je u par mečeva pokazao da itekako može dobro igrati na ovoj podlozi.On nije igrao mečeve na travi ove sezone,tako da treba očekivati da će mu biti potrebno neko vrijeme da se prilagodi na podlogu.Ova dva igrača su se sastali 3 puta do sada,a sva tri meča dobio je Pouille,s tim da je Medvedev samo jednom uspio uzeti set.Ali svejedno danas bi trebali gledati jedan izjednačen meč sa sva tri seta.
 Kurbanov | @ 12.06.2019, 10:46:14 | Nema komentara