Košarka, SAD: NBA

23:55 Portland (+4,5) - Cleveland Cavaliers 2 @ 1.80 (102:86 ) Lost

Večeras je na rasporedu 6 utakmica u NBA ligi. Kao i obično utakmice počinju u standardnom terminu u 1h posle ponoći, tačnije tada kreća prva utakmica između Phile i Knicksa, zatim imamo na rasporedu u 2h tri utakmice i to su naravno dueli Celticsa i Wizardsa, Timberwolvesa i Rocketsa te Oklahome i Memphisa. I za kraj naravno 2 meča u najkasnijem terminu a to su utakmice Clipersa i Magica i Portlanda i Cleveland Caveliersa. Cleveland se nalazi na prvoj poziciji istočne konferencije i bez sumnje ostaće tu sigurno do kraja ovog regularnog dijela jer na istoku nemaju baš nekog dovoljno jakog protivnika da bi mogao ugroziti to mjesto. Njihov skor je 28 pobjeda ( jedna pobjeda nakon regularnog dijela) i 9 poraza. U posljednjih pet utakmica izgubili su čak dvije utakmice i 3 dobili. Izgubili su od Chicago Bullsa ali u tom meču nisu igrali ni Kevin Love ni Kyrie Irving a drugi meč koji su izgubili jeste sinoćni meč koji su izgubili na gostovanju kod Utah Jazza. Krenuli su sasvim solidno u 1/4 i rezultat je glasio 29:29, no zatim slijedi ta famozna 2/4 koju Utah dobija 27:12 i tako odlazi na prednost sa 15 razlike. U toj četvrtini mogli smo vidjeti jako puno loših dodavanja te dosta turnovera kao i ne izrađenih akcija u kojima je većinom forsirao Kevin Love i ciglario kao što to obično biva. Zatim slijedi 3/4 u kojoj Cavsi prave nevjerovatni 2:19, no ta četvrtina je završila 19:25 gdje je Utah nakon serije Cavsa imao seriju od 16:0. I na kraju u zadnjoj četvrtini je bilo 25:26 i konačnih 100:92 za domaćina i novu pobjedu. Večeras su na raspolaganju ponovo svi u ekipi Clevelanda a u sinoćnjoj utakmici je i debitirao i Kyle Korver ali je imao jako loš šut te utakmicu završio sa 2 poena i skoka za nešto manje od 18 minuta igre. Šutirao je jadnih 20% (1/5). Što se tiče Portlanda njima se vratila najveća zvijezda Damian Lillard i biće sigurno ovo jedan dobar meč. Igraće se brza košarka i biće jako puno poena. Na posljednjih pet gostovanja Cavsi imaju jednu pobjedu protiv Portlanda i sigurno je da će htjeti ostvariti pobjedu jer na posljednja tri gostovanja izgubili su sva tri i to 12, 19 i 29 razlike. Bez sumnje tada su Blaizersi bili puno jači sa Aldridgeom, Mathewsom i Batumom no ni ova ekipa nije za podcjeniti. Oni se nalaze na 8. mjestu na zapadu i njihov skor je 17 pobjeda i 23 poraza. U posljednjem meču ove dvije ekipe je palo čak 262 poena i tada je Cleveland slavio 137:125.
  | @ 11.01.2017, 20:58:43 | Nema komentara