Košarka, NBA

21:30 L.A. Clippers - Sacramento / B. Griffin (21,5) više 2 @ 1.85 (11) Lost

U Staples Centru u Los Angelesu će Clippersi ugostiti Sacramento Kingse te tražiti četvrtu uzastopnu pobjedu kojom bi došli do mjesta koje vodi u playoff. Trenutno se nalaze na devetom mjestu Zapada sa omjerom 20-21 i osmi Pelicansi im bježe samo 1 pobjedu. Unatoč brojnim ozljedama zbog kojih ni večeras neće biti Riversa, Galinarija, Beverleya i C.J. Williamsa te je uz sve to Jordan pod upitnikom, Clippersi su uspjeli povezati 3 pobjede i to protiv Hawksa, Warriorsa i upravo Kingsa, ali u Sacramentu prije 2 dana sa 121:115. S druge strane Kingsi su pali na posljednje mjesto Zapada sa omjerom 13-28 te su upali u malu krizu gdje su u posljednje 3 utakmice upisali 3 poraza. Prvo su izgubili od Spursa pa onda i od Lakersa da bi u već spomenutoj utakmici prije 2 dana izgubili doma od današnjeg protivnika Clippersa. Ovo će im biti četvrti i posljednji sudar u regularnom dijelu ove sezone te Kingsi niti jednom nisu uspjeli slaviti. Osim ovog poraza prije 2 dana, također su i u prvoj utakmici igrali u Sacramentu i tada su Clippersi slavili sa 97:95 da bi krajem prosinca prošle godine ovdje u Staples Centru slavili sa 122:95. Odlučio sam se igrati prvu zvijezdu Clippersa Blakea Griffina više poena jer je danas recimo zdrav i spreman te je sigurno željan igre, a granica je izuzetno povoljna. Naime, ove sezone je prosječno igrao 34,3 minute i ubacivao 22,6 poena po utakmici uz skoro 8 skokova, ali je odigrao samo 25 utakmica što znači nešto više od pola. Dosta je bio ozlijeđen te taman kad se vratio i polako ulazio u formu, se ozlijedio protiv Warriorsa nakon samo 10 minuta igre. Poslije toga je propustio utakmice protiv Hawksa i Warriorsa da bi prije 2 dana igrao protiv Kingsa i za 33 minute je ubacio 18 poena uz 12 skokova uz šut iz igre 5/14. Večeras ga očekujem na parketu nekih 35 minuta i da uzme 20-ak šuteva kao i inače te ubaci nekih 25 poena. U prvoj utakmici je ubacio 33 poena za 38 minuta uz šut 13/25 iz igre dok je drugu utakmicu propustio. Clippersi bi trebali lagano opet slaviti i večeras te očekujem da Griffin večeras bude među najboljima i ubaci barem 22 poena i završi ovu utakmicu u overu.