Tenis, ATP Queens Club London

17:30 Kyle Edmund - Denis Shapovalov 1 @ 1.30 (6:7 6:4 4:6) Lost

I kao svoj treći posljednji par odlučio sam se tipovati na Kyle Edmunda koji danas igra protiv Dennisa Shapovalova u prvom kolu turnira u Londonu.Ovo može biti potencijalna mina ali se nadam da će ipak Edmund odigrati dobro i nedopustiti iznenađenje.Edmund kao domaći teniser ima inspiraciju definitivno,željan je igre pred svojom publikom,željan je dokazivanja,i evo mu odlične prilike,jer protiv sebe ima igrača kojeg može dobiti sigurno,kvalitetniji je pa se nadam da će to pokazati i na terenu.Edmund u ovoj sezoni nije odigrao dobar tenis,na početku godine imao je samo četvrtfinale Brisbejna gdje je izgubio od Stena Wawrinke u 3 seta,na Australian Openu poraz u drugom kolu od Carrena Buste,da bi i u Delray Beachu bio poražen,a ovoga puta u četvrtfinalu.U Acapulcu poraz u prvom kolu,na mastersu u Indian Wellsu je izgubio u drugom meču a bolji od njega je bio Novak Djoković,u tom meču pružio je sjajnu igru,no ipak je izgubio u 2 lagana seta.U Majamiju je izgubio u prvom kolu od Donaldsona u 3 seta,mnogo je tenisa igrao pa je bio i u sastavu svoje Davis cup reprezentacije u duelu protiv Francuske,i na njegovu žalost oba meča je izgubio po 3-0 u setovima,a igrao je protiv Pouillea i Chardya.U Monte Carlu je igrao drugo kolo gdje je bio poražen od Rafaela Nadala ali je i tu uzeo jedan set Rafi,nakon što je prvi deo igre izgubio sa 6-0,što ipak pokazuje da zna odigrati i više nego dobro protiv vrhunskih igrača.Izgubio je u drugom kolu Barcelone od Dominica Thiema,a najneočekivaniji poraz se desio u Estorilu u prvom kolu kada je na nevjerojatan način izgubio od malopoznatog tenisera iz Portugala Dominguesa.Naime,u tom meču Edmund je izgubio prvi set sa 4-6,u drugom se revanširao sa 6-3,a u trećem je imao prednost od čak 5-2,uz dva brejka,i imao je u oba servisa za meč po jednu meč no sve je propustio i izgubio je meč u taj brejku.U Rimu je izgubio u drugom kolu od Del Potra,da bi na turniru u Lyonu prošao kvalifikacije,i bio poražen u drugom kolu glavnog dijela turnira od domaćeg predstavnika Gillesa Simona u 3 seta.Na Roland Garrosu je igrao treće kolo gdje je bio poražen od Kevina Andersona u 5 teških setova.Nije igrao na travi tako da će mu ovo biti prvi meč na ovoj vrsti podloge,a prošle godine na ovom turniru stigao je do četvrtfinala gdje je bio poražen od Andya Murraya nakon što je uzeo i jedan set.Sa druge strane imamo mladog Shapovalova kojeg javnost poznaje zbog onog incidenta u Davis cupu,a da stvar bude zanimljvija taj meč je igrao baš protiv Edmunda.Naime,u trećem setu nakon jednog izgubljenog poena Shapovalov je ispalio lopticu u publiku,međutim loptica je završila na oku glavnog sudije meča,sudija je završio u bolnici,a Dennis je diskvalifikovan.On je u ovoj sezoni igrao neke challenger turnire,bilo je tu dobrih rezultata,ali na turnirima iz ATP serije nikada ništa gotovo da nije pokazao,ove sezone na travi je igrao već dva challenger turnira,prvi je bio na Surbitonu gdje je bio poražen odma na startu od Surbitona,a drugi u Notthinghamu gdje je izgubio od Fabbiana,a na ovom turniru je prošao dva kola kvalifikacija gdje je dobio Rellya Opelku i Broadya.Edmund je kvalitetniji igra od Shapovalova,iskusniji pa se nadam da bi i danas mogao zabilježiti pobjedu.Meč se igra kao posljednji na centralnom terenu od 17 sati i 30 minuta.
 Balla15 | @ 19.06.2017, 10:57:59 | Nema komentara