Tenis, Wimbledon

14:00 Kerber-Ostapenko 2 @ 2.30 (6:3 6:3) Lost

Polufinale Wimbledona u zenskoj konkurenciji. Snage ce odmjeriti teniserka iz Latvije Jelena Ostapenko, i njemačka tenisačica Angelique Kerber. Tipujem na pobjedu Ostapenko.

Ostapenko do finala dosla prilično uvjerljivo, i to bez izgubljenog seta. Jedina koja joj je napravila kakve takve probleme bila je Sasnovich koja je u prvom setu vodila 5-2 sa duplim brejkom, medjutim do kraja meča Ostapenko joj je prepustila samo jedan gem. Jeleni se ovdje otvorio zdrijeb i do finala je dosla bez da se susrela sa ijednom teniserkom iz top 20. Cibulkova je bila najvise rangirana teniserka sa kojom je Ostapenko odmjerila snage, i prije Wimbledona je bila na 33. mjestu WTA rang liste. S druge strane Kerber je imala dosta tezi zdrijeb, a jedina koja joj je uzela set bila je domaća predstavnic Liu. Dobila je Osaku, Bencic i Kasatkinu ovdje, i igra u jako dobroj formi. Glavni razlog zbog kojeg sam se odlucio na ovaj tip jeste agresivni pristup igri Jelene Ostapenko, koja ako krene gađati svoje udarce niko joj se ne moze suprotstaviti. Kerber je defenzivna teniserka, i sigurno da ce Ostapenko imati dosta prilika da napadne, a kada, i ako namjesti nišanske sprave, teško se Angeliqui. Očekujem jedan jako interesantan meč, i nadam se pobjedi Ostapenko. Sretno
 Fedexxx | @ 12.07.2018, 00:11:11 | Nema komentara