Košarka, SAD: NBA

23:55 H. Whiteside (12.5) skokovi 2 @ 1.85 (10) Lost

Hassan Whiteside je prvi moj pik za danas. Večeras njegov Miami Heat gostuje jednoj od boljih ekipa istoka a to je ekipa Toronto Raptorsa. Ovdje očekujen jedan neizvjestan i tijesan meč sa jako malo poena. Whiteside ove sezone igra prosjecno oko 25 minuta no vjerujem da ce mu se minutaza u nekoliko sledecih utakmica dignuti jer nema tu Kelly Olynika i svakako da će se te minute morati podijeliti a vjerujem da će biti par njih za Hassana. U posljednjih par utakmica njegova minutaza prelazi 30 minuta. Jedan od najboljih skakača u cijeloj ligi i odličan bloker. Ove sezone osim što je u odbrani dobar igraju jako dobro i u napadu. Što se skokova tiče kroz sezonu hvata 12 prosječno ali u posljednjim utakmicama je podigao znatno više tu brojku. Posljednji meč protiv Toronta imao je čak 15 skokova a 15 skokova je pokupio u tom meču drugi centar ove ekipe Bam Adebayo. Vjerujem ukkoliko večeras odigra svojih standardnih 25-30 minuta da će probiti ovu granicu i biti na nekih 14-16 skokova.
  | @ 13.02.2018, 18:16:16 | Nema komentara