Košarka, NBA

23:55 H. Whiteside 12.5 - manje 1 @ 1.85 (4) Won

Prve utakmice su iza nas i do sada smo imali dva iznenadjenja, tj. dva breaka. Prvo su Pelicansi uzeli Portlanda uz odlicnu partiju Davisa, a i sinoc su Pacersi poderali Cavse u svakom segmentu. Noseni odlicnom igrom Oladipa, ali i vrhunskom odbranom Bogdanovica dosli su do prelake pobjede koju sigurno nisu ocekivali. James je odgovorio kako je gubio 3:1 u finalima pa pobjedio, ali se nadam da je i on svjestan da ova ekipa nije ni blizu prstena, a pogotovo bizu jednim Rocketsima ili Warriorsima. Svaka cast njemu i njegovoj statistici, ali veliki broj ljudi ne zna njegov omjer u finalima.
Phila ce sigurno i veceras koristiti istu taktiku protiv Heata iako vjerujem da ce Spoelstra mijenjati nesto i veceras puno vise namuciti Philu nego u prvoj utakmici. Ako i veceras bude Whiteside igrao vise od svojih 12 minuta onda ce im Phila ponovo uvaljati 100+ poena ko iz sale jer Reddick, Bellineli i ostatak sutera igraju odlicno. Morat ce mijenjati, a vjerujem da ce najveca promjena biti manje igranje Whiteside. Moraju jos i svakako ubrzati igru jer su ih i tu pojeli, tj. Phila je bila odlicna u odbrani pa dugi napadi Heata nisu nikako urodili plodom.
Veceras ocekujem opet minutazu Whitesidea do 20 minuta na parketu najvise, a tako mogu igrati dok nema Embiida. Kad je Whiteside na parketu uvijek Phila ima otvorenog igraca na trici tako da to nikako ne moze funkcionisati za njih. Najvise iz tog razloga igram under Whiteisdea veceras.
  | @ 16.04.2018, 18:26:22 | Nema komentara