Tenis, ATP Masters Shanghai

13:30 Federer-Nishikori 1 @ 1.50 (6:4 7:6 ) Won

Danas od 13 sati i 30 minuta na turniru u Shanghaiu igra se posljednje četvrtfinale a sastaju se Roger Federer i Kei Nishikori,a ja sam ovdje igrao na Rogera bez razmišljanja.Federer nije toliko ubjedljivo dobio prva dva meča na turniru,ali bez obzira na to on ovdje ima mnogo veće šanse za pobjedu.U prvom kolu igrao je protiv odličnog Medvedeva koji je na ovaj turnir došao poslije osvojenog Tokya,a ovdje je Roger uzeo prvi set,u drugom ie Medvedev bio bolji,te je u trećem setu Federer na iskustvo pronašao put do pobjede,a svaki set je završen rezultatom 6-4.I u jučerašnjem meču osmine finala Roger je ponovo uzeo prvi set,ali je u drugom odigrao dosta loše,te je nakon 6-3 u njegovu korist izgubio sa čak 2-6 u ovom dijelu igre.Ali je onda u trećem setu napravio brejk kod rezultata 4-4,da bi na kraju lako završio posao za 6-4.Imao je Roger nekoliko zaista momenata u meču gdje je bio izvanredan,ali bilo je i momenata u kojima je bio zaista loš,tako da realno nije odigrao baš najbolje u prethodna dva kola,ali bez obzira od njega danas treba očekivati pobjedu.Kei se također nije proslavio,u prvom meču dobio je Wua ali je izgubio prvi set,a onda je u drugom meču igrao sa Kverijem kojeg je dobio sa 7-6,6-4,ali u tom meču vidjeli smo dosta grešaka od strane Japanca,tako da je pitanje kako će danas odigrati u ovom veoma važnom meču za njega jer se bori i za London na kraju godine.5-2 Roger vodi protiv Japanca,a dobio je posljednja 4 meča pa se nadam da će i danas slaviti.
 Harden | @ 12.10.2018, 09:32:55 | Nema komentara