Nogomet, MEĐUNARODNE KLUBOVI: Liga prvaka (M)

20:45 Basel-Manchester City 2 @ 1.34 (0:4) Won

Drugi mec lige prvaka igra se u Svicarskoj gdje ekipa koja vlada tom ligom godinama i uvijek.je na velikoj sceni a sad su prosli dalje u plejof odnosno drugi krug a to je Basel docekuje ekipu koja igra najljepsi nogomet ove godine a to je Manchester City.City je vec odavno podigao titulu u svom sampionatu u finalu su kupa sa Arsenalom gdje se ocekuje jos jedna titula ,mozda cak i u drugom kupu ali nista nije bitnije od lige prvaka.Aguero je pronasao svoju najbolju formu i daje golove kao lud i na zadnjrm mecu je postigao cak 4 pogotka u pobjedi svoje momcadi 5:1.Basel ne igra toliko dobro kao proslih godina jer su imali nekoliko losih utakmica i to je razlog zasto su na drugoj poziciji sa 5bodova manje od ekipe Young Boysa.Domacin veceras nece racunati na Vallatia i Campa dok gosti nemaju Jesusa i Mendya na raspolaganju.City naravno rijetko gubi utakmice i citavu sezonu igrjau bas odlicno na odlicnom nivou ,danas ce im pobjeda biti siguran prolaz dalje i vjerujem da ce doci do toga ,jer zasto kad vec imaju zgusnut raspored trositi sve snage na neke slabije ekipe,kad imaju odlican roster koji moze uvijek odigrati povoljno protiv slabijih ekipa.Basel je u prijateljskim utakmicama igrao najvise u Svicarskoj i Austriji i gubili su neke meceve sa drugacijim formacijama,a u ligi u 2 kola u nastavku su izgubili od Lugana cak na svom terenu od 0:1 dok su protiv Thuna slavili,i kad naprimjer ekipe poput Lugana mogu slaviti na ovom terenu,onda nista osim dvice ovde bi bilo veliko ogromno iznenadjenje.Ocekujem da City stisne od prve minute i postigne jedan rani gol a kasnije tu prednost udupla i mozda cak postigne i jos vise golova ukoliko se domacin otvori.Medjutim odigrao sam dvicu kao drugi tip na analizi.
 sasa87 | @ 13.02.2018, 14:42:06 | Nema komentara