Košarka, Njemačka BBL

20:00 Alba Berlin(h-5.5) - Bayern 2 @ 1.44 (72:68) Won

Veceras je na rasporedu cetvrti mec finala Njemacke BBL lige gdje se sastaju Alba Berlin i Bayern. Trenutni rezultat je 2-1 za Bayern. Serija je krenula lose po Bayern gdje je Alba napravila brejk poslije produzetaka, ali i imala brutalno dobre procente suta za 3p gdje su pogodili cak 16 trica iz 25 pokusaja. Bayern je uzvratio odmah u drugom mecu gdje su dominirali od prve do posljednje minute, rezultat je bio 96:69. Treci mec Bayern je u prvom poluvremenu imao +16 da bi na kraju malo spustili gas i mec zavrsili sa rezultatom 72:66. Kada se sve sumira u ta tri meca Bayern je realno puno blizi osvajanju naslova te vracanju u najelitnije evropsko takmicenje – Euroligu. Alba veceras igra na svom terenu i pod ogromnim su pritiskom, jer bi poraz znacio kraj njihovim nadanjima da mogu osvojiti ovu sezonu. Tu vidim prednost Bayerna, ocekujem nervozne domacine i da im se zargonski receno stegnu ruke i svakako slabiji sut sto bi u konacnici znacilo da Bayern dolazi do pobjede. Medjutim Bayern i ako izgubi ovaj mec igrat ce odlucujuci na svom terenu, zbog toga cu ici malo sigurnije sa ovim tipom te uzeti ovaj hendikep od 5,5 poena. Ipak mislim da ce Bayern svakako maksimalno uci u ovaj mec te zavrsiti seriju u Berlinu.
 Sella13 | @ 13.06.2018, 05:56:27 | Nema komentara