Pregled analiza za 20.09.2017

Nogomet 19:00 Halmstad - Kalmar X2 - 1.32 @   WWin    ?

Raspolozen je gost da danas ide na novu pobjedu u ligi, oni su mogli puno bolje da prodju u ligi do sada, ali je naisao taj jedan period kada su slabo igrali , napravili dosta kiksova i to ih je kostalo trenutne pozicije, medjutim nema veze ima jos vremena i siguran sam da ce danas dati sve od sebe da pobjede. Sto se tice njihovih zadnjih utakmica dva su puta pobjedili dok su dva puta igrali nerjesno . Bez nekih vecih problema su pobjedili sirius, gosti nisu mogli nista da urade domaci su bili bolji od samoga pocetka, poveli su u tridesetoj minuti, da bi u nastavku gosti odoljevali do cetrdeset i sedmoj minuti, a u nastavku dosli do jos jednoga gola i tako stavili tacku na ovoj utakmici. Imaju velikih sansi da danas dodju do bodova ali pred njima je velki izazov jer igraju sa jako nezogdinim protivnikom, koji zna dobro da zakomplikuje stvari. U zadnjih pet utakmcia kod kuce imaju tri pobjede, poraz i remi , dakle kod kuce stoje odlicno i za ocekivati je da se nastavi ta serija dobirh rezultata. U gostima su pobjedili sundsval , od pocetka je bilo neizvjenno iako su igrali gosti dobro, bilo je tu i dosta dobrih prilia i sa jedne i sa druge strane medjtim ipak su gosti bili dosta bolji i krenuli da nizu golove. u drugom poluvreemenu takodje je bilo ofanzivno sto se tice gostiju , tako da su na kraju sasvim zaslueno slavili visokih rezultatom. Domaci u zadnjih pet utakmica imaju pet poraza igraju jako lose,. Igrali su nerjeseno sa elfsborg, bilo je 1:1, gosti su dosli do gola u prvoj minuti , dakl odmah na pocetku da bi u nastavku domaci imali dosta srece i dosli su do izjednacenja, autogolom u dvdsest i cetvrtoj minuit, u nastavku nije bilo promjena tako da su i jedni i drugi odnijeil po bod. Danas su gosti ipak veliki favoriit , a i bili su bolji zadnji put kod kuce bolji od njih tako da ih ne bi bilo lose odigrati.
zlaja @ 20.09.2017, 08:19:09    Nema komentara

Nogomet 20:00 Dinamo Bukurešt - Concordia Chiajna 1 - 1.43 @   WWin    ?

Rumunjska: Liga 1, 11. kolo. Imaju jos sanse domaci da dodju eventualno u nastavku do prve pozicije, sto naravno nece biti lako, evo i danas ih ceka tezak mec sa jednim od jacih timova u ligi, i naravno da im nece biit lako u tome, jer ce i gosti ici na pobjedu, pa tako se nadam da ce i danas smoci snage da dodju do sva tri boda. za sada imaju sesnest bodova, u azdnjih pet meceva imaju dvije pobjede, dva puta su izgubili i jednom su igrali nerjeseno. Izgubili su od poli lasi, igrali su u gositma i domaci su ovdje bili uvjerljivi na kraju i savladali. Prvo su gosti poveli u tridestoj minuti susreta, da bi u nastavku osam mintua kasnije domaci uspjeli da izjednacne, u nastavk prvog dijela nije bilo promjena, tako da se sve odigralo u drugom poluvremenu gdje je upalo cetiri gola, domaci su bili dost a bolji tokom citavog meca, dosli su do vostav u pedeset i prvoj minuti, da bi gosti izjedancili sest minuta kasnije, medjutim , onda su domaci krenuli sa jos boljom igrom i u nastavku ubacili jos dva gola, prvo su stigli u vodstvo u sedamdet i sedmoj minuti, a onda su u osamdet i devetoj minuti postvili konacan rezultat i odnijeli sva tri boda. takod a ce domaci danas na svome ternu morati da se potrude kako bi dosli do pobjede i omogucili sebi u nastavku da se bore za neku vecu poziciju. Gosti su nesto slabiji od domacina, tacnije jedanest bodova imaju manje , dakle oni su dvanesti na tableli i igraju trenutno dosta losije od domacina, cemu svjedocie i njihovi rezultati, imaju tri poraza u zadnjih pet meceva , a izgubili su kod kuce od cluja, doduse nije to ni bio neki tezak mec za domace , od pocetka su igrali bolje i imali su dosta dobrih prilika , u nastakvu su gosti dosli do gola u sedamdeset i prvoj minuti, tako da na kraju bez problema odnose bodove.

Nogomet 17:00 FK Stumbras Kaunas - FK Suduva Marijampole 2 - 1.25 @   WWin    ?

Nisu lose krenuli gosti ove godine, medjutim nije to dovoljno dobro da bi se mogli nositi sa timovima iz vrha , a kada je u pitanju susret izmedju ove dvije ekipe zadnji put kod kuce bio je bolji gost , ali proslo je dugo od tada, od kada su se ova dva tima zadnji put srela tako da ce danas ponovo imati priliku da odmjere snage, ali ovaj put je gost tim dosta spremniji i vjerovatno ce da ponovi uspjeh od prosli put kod kuce. kod kuce su pobjedili trakai, inace oni su tokom prosle sezone dosta bolje igrali kod kuce nego u gostima i kod kuce su uglavnom dolazili do bodova, tako da je i to danas za njih jedan minus sto igraju u gostima. Dobar je fudbal u ovoj ligi , ima utakmica sa dosta golova i lijepo je sve to za gledati pa tako misli da ce i ovaj mec biti pun golova i sigurno da ce se danas potruditi da nastave u istom ritmu. Dobar je to tim i zna da pruzi dobre partije , pogotovo kod kuce gdje znaju da budu uvjerljivi i protiv najboljih timova u ligi tako da su ovdje danas bez sumnje favoriti. U gostima su bili ubjedljvi protiv kauno zalgiris, u prvom poluvremenu su imali vodstvo, tada je vec sve na neki nacin bilo gotovo, igrali su odlicno i zasluzeno pobjedili na kraju. Do vodstva su stigli u dvadeset i trecoj minuti, a u nastavku samo sest minuta kasnije su postigli jos jedan gol, da bi u drugom poluvremenu zadrzali vodstvo i pobjedili . U drugom poluvremenu su se gosti mali i opustili s obzirom da su imali veliko vodstvo ,ali prije toga su dali gol u sedamdeset i devetoj minuti , da bi pred kraj domaci dosli do gola i tako samo ublazili ovaj veliki poraz. Odlicna igraju i u gostima i ukoliko nastave da igraju ovako dobro nece danas imati nikakvih problema da u gostima nastave sa dobrom igrom i da ostvare jos jednu pobjedu.
xmann @ 20.09.2017, 08:15:09    Nema komentara

Nogomet 18:30 Heidenheim - SV Darmstadt 98 X2 - 1.47 @   WWin    ?

Nema ovdje puno dileme na koga odigrati naravno da su gosit ovdje veliki favoriti i da ne treba propustit ovako dobru kvotu na njih i odigrati ovo. Oni su trentuno drugi na tablei, ali mogu oni dosta vise i bolje od toga, a ima jos uvijek vremena da se nadju na prvoj poziciji a oni to mogu. U zadnjih pet utakmica imaju tri pobjede , poraz i remi . Bili su kod kuce bolji od st. Pauli pobjedili ih , u prvom poluvremenu su dosli do vodstva u dvadset i trecoj minuti , nisu ovdje gosti mogli da se nose sa njima , tako da su u nastavku uspjelid a dodju do jos jednoga gola u cetrdest i petoj minuti, igrali su zaista sjajno i prakticno su sebi obezbjediil pobjedu vec u prvom dijelu meca. U drugom poluvremenu su dali jos jedan gol u pedestoj mintui i tada je vec sve bilo ovdje gotovo. A danas ce imati priliku da dodju do jos jedne pobjede i da nakon dugo vremena dodju do bolje pozicije na tabeli , a to se njima vec dugo nije desilo da danas imaju idealnu priliku za tako nesto ovdje i valjda to nece propustiti. Domaci su sesnesti na tabeli imaju sest bodova, razlike izmedju njih je u sedam bodova , ipak u kvalitetu je gostojuci tim daleko iznad domacina koji se u tom pogledu ne mogu mjeriti sa njima, a posebno bi to danas trebalo da dodje do izrazaja tako da ovdej ne treba propustit priliku i odigrati na goste . A domaci su bili dugo bez pobjede, igraju zaista lose i sa ovakvom formom nece moci da se suprostave gositma. U gostiam su izgubili od braunsvajga, nisu ovdje mogli nista da urade, drzali su se nekako u prvom poluvremenu da bi u nastavku drugog dijela primili gol , a poveli su domaci u sezdest i petoj minuti , u nastavku su drzali vodstavo i gosti tu nisu mogli nista da urade.

Nogomet 13:30 Tampines Rovers - Warriors 1 - 1.74 @   WWin    ?

Singapur: S. Legaue, Tampines i Warriors. domaci su u boljem polozaju nego gosti , ali nije velika razlika u bodovima , tako da su u principu dosta slicna ova dva itma ali ipak domacima danas treba dati prednost jer su se i oni knoacno probudiil i izasli iz serije losih rezultata i danas je pravo vrijeme za pobjedu tako da je dobro odigrati na njih i proci naravno jer su bolji tim. Trenutno su drugi na tabeli , imaju cetrdeset bodova , jos uvijek mogu da se nadju na prvoj poziciji, a oni trenutno dobro stoje , a ima jos da se igra tako da cemo vidjeti sta ce se ovdje dogoditi. Izgubili su od albirex nigata, jednostavno su gosti ovdje igrali mnogo bolje, nisu domaci mogli da se skoncentrisu i da nesto urade, primili su gol u tridest i trecoj minuti , tako da su vec tada bili u teskoj poziciji. U nastavku su gosti nastavili da napadaju i umjesto da domaci stignu do izjednacenja primili su jos jedan gol u sezdest i devetoj minuti , do kraja se nista nije mjenjalo i oni su i ovdje izgubili. ipak se ni gosti ovdje ne mogu pohvaliti nekom dobom formom, i oni nisu sposobni da vezu dvije pobjede u nizu vec duzi period, u zadnjih pet kola su jednom pobjedili i dva puta su izgubili . kod kuce su bili bolji od bruenei i pobjedi ih bez nekih vecih poteskoca, bila je ovo utakmica na jedan gol, dosta su obe ekipe igrale zatvoreno, nije bilo puno suteva. I jedna i druga ekipa su vrebale greske svojih protivnika kako bi dosli do gola, ali domaci u imali i srece takod a su u pedeset i sedmoj minuti golom iz penala donijeli sebi pobjedu. u medjusobnom omjeru zadnji put su domaci bili bolji tada su igrali u gostima i pobjedili ih sa 1:0, tako da je tradicija na njihovoj strani.
stomaklija @ 20.09.2017, 08:11:51    Nema komentara

Nogomet 20:00 Young Boys - Luzern 1 - 1.55 @   WWin    ?

U svicarskoj ligi, yong boys ce da ugosti luzern. Ovdje nema puno dilema na koga odigrati , domaci su na prvoj poziciji, imaju cetiri boda vise od gostiju , tako da bi i danas trebali da idu na pobjedu i ovdje su veliki favoriti. U poslednjih pet utakmica domaci su jednom izgubili, dva puta pobjedili i dva puta su igrali nerjesno. Igrali su nerjeseno sa st.galen, domaci su krenuli dobro u ovaj mec poveli su u desetoj minuti, ali nisu dugo drzali vodstvo tako da su gosti vec nakon dvije minute kasnije izjednacili. U nastavku mnogo bolja igra gositju koji su citavo vrijeme napadali i izgledalo je da ce uspjeti u nastavku da dodju do pobjede, medjutim to se nije desilo. Tako da na kraju gosti odnose samo jedan bod, ali danas ih ceka mnogo laksa utakmica i za ocekivati je da dodju do pobjede ovdje. kod kuce imaju jednu pobjedu, i jednom su porazni . Pobjedili su lugano, dosli su do gola u dvadest i sedmoj minuti, a u nastavku nije bilo promjena tako da na kraju odnose pobjedu. gosti su nesto losiji tim, na cetvrtoj su poziciji , imaju deset bodova i ovdje ce tesko danas uciniti nesto protiv domacina . Danas ih ceka teska utakmica u gostima gdje nemaj gotovo pa nikakvih sansi, a i oni samo su svjesni svega toga, tako da ovdje sve osim pobjede domacih smatrace se iznenadjenjem. Dugo vec gosit ne znaju za pobjeda, u zadnja tri kola su igrali nerjeseno , pobjedili su st. galen, ovdje jednostavno doaci nisu mogli nista da urade. U prvom dijelu su se nekako i drzali da bi u nastavku gosti pokazali zube i zabili golove, tako da su na kraju porazeni. Krenuli su golovi da se redaju od pedest i trece minute sve do devetdesete kada su autogolom stavili tacku na ovu utakmicu. U gostima imaju jednu pobjedu , jedan remi i jednom su porazeni, igrali su nerjesneo sa sion, bilo je na kraju 1:1.

Nogomet 16:00 FK Aktobe - Tobol X2 - 1.58 @   WWin    ?

Ne bas izjedancena situacija izmedju ove dvije ekipe, ipak su u velikoj prednosti gosti , koji imaju trinest bodova vise, i danas ipak treba prednost dati gostima koji su bolje poceli i koji imaju trenutno sve sto im je potrebno da dodju do pobjede, , a za ocekivait je i da bude dosta golova, jer ce biit dinamicno od samoga pocetka. Gosti imaju trideset i devet bodova , u zadnjih pet utakmica imaju dvije pobjede, dva remija i poraz, uspejli su kod kuce da pobjede akzyhaik , jedan od losijih timova u ligi, bila je to utakmica u kojoj gosti nisu mogli nista , domaci su bili dosta bolji i uspjeli su da sacuvaju svoju mrezu i da ne prime gol sto je za njih jako dobro u ovom mometnu, a za uzvrat su ubacili gol i odnijeli pobjedu. Kod kuce imaju sest pobjede, sedam remija, nije lose, ali moze to i bolje od njih, u igrali su nerjenso sa taraz. , u prvom poluvremnu niej bilo golova da bi u nastavku vidjeli dva gola , po jedna s obje strane, prvo su domaci poveli u pedet i osmoj minuti, a nakon toga su gosti izjednacili u samom finisu, takod a je ovdje za dlaku domacinu izmakla pobjeda, iz ruku, danas imaju priliku da poprave stvari i da dodju do sva tri boda,ali kazem nece im biit lako jer i domacima trebaju bodovi i nece se tako lako prepustiti porazu. domaci su dosta losija ekipa i velika je to razlika, tako da su u principu ova dva tima potpuno razliciti tipovi ekipa , a jedino sto gosti imaju trenutno bolju formu, sto se vidii i po njihovim rezultatima,a domaci imaju dvije pobjede u zadnjih pet meceva i jedan poraz, izgubili su u gostima, krenuli su zasita dobro, od samoga pocetka, i poveli vec u devetoj minuti da bi u nastavku u petnesotj dali i drugi gol. U nastavku gosti nisu mogli nista da urade tako da domaci uspjevaju da dodju do bodova bez nekih vecih problema.
exotic @ 20.09.2017, 08:08:07    Nema komentara

Nogomet 19:00 Preussen Munster - VfR Aalen 1X - 1.29 @   WWin    ?

Za vecinu timova u ovoj ligi je takmicenje pocelo jako lose , pa tako i za domace , ali ima jos vremena da se uradi nesto vise u ovoj ligi, tako da za njih ovaj mec ima veliko znacenje i sigurno da ce se potruditi da izvuku barem bod, ali igraju jako lose, vezali su dva poraza, sto dodatno olaksava gostima da pobjedi. Protiv rostocka su odigrali nerjeseno, iako je bilo ovdje dosta prilika i sa jedne i sa druge strane, imali su domaci loptu na svojoj strani i sut ih je isao dobro ,ali ipak nisu mogli da dodju do vodsta. S druge strane bilo je tu i dobrih prilika za goste, ipak na kraju su se i jedni i drugi morali zadovoljiti samo sa bodom. domaci su trenutno cetrnesti , sto se tice prve pozicije tu je za njih vec odavno sve gotovo, ali zato jos uvijek imaju priliku da se dodatno ucvrste na tabeli, jer gosti ovdje bas i nisu nesto posebno raspolozeni da idu na pobjedu . U zadnjih pet utakmica imaju jedan remi i cetriri poraza , zadnji put su izgubili u gostima od paderborna, nisu ovdje mogli nista da urade , domaci su dominirali od samoga pocetka, dosli su u vodstvo u osamnestoj minuti da bi u nastavku u dvadeset i sedmoj minuti postigli i drugi gol, a zatim i treci u trideset i petoj minuti tako da je ovdje bilo vec sve gotovo. U drugom poluvremenu se nastavlja dominacija domacih i tu jednostavno gosti nisu mogli nista da urade, ali ih danas ceka dosta laksa utakmica gdje ce igrati na domacem terenu i za ocekivati je da dodju do pobjede. Kod kuce imaju jednu pobjeda, i tri puta su izgubili, igraju zasita lose , i morace da se potrude kako bi dosli barem do boda. Zadnji put su izgubili od zwickau kod kuce , tada su igrali na domacem terenu i savldalo ih sa 2:0.

Nogomet 20:45 Milan-SPAL 2013 1 - 1.25 @   WWin    ?

Za Milan veceras nece igrati Conti koji se u zadnjoj utakmici ozljedio i izbivat ce mozda cak 6mjeseci sa terena,radi povrede ligamenata. Za SPAL veceras nece igrati Oikonomou,a pod upitnikom za igru i nastup je i Floccari. Milan je 5. sa 9bodova i omjer golova 8:6,a SPAL je 14. sa 4boda. Cutrone sa 2pogotka i 1asistencijom,Nikola Kalinic sa 2pogotka i Suso sa 2pogotka i 2asistencije su najbolji igraci Milana zasad. Nikako jos nisu igrali medusobno. SPAL je nakon zavrsetka sezone bio jako dobar i nikako nije izgubio,ali zadnje 2utakmice je izgubio i osjeca se malo pad u formi. Milan je u zadnjih mjesec dana izgubio samo jednom i to od Lazia 4:1. Milan je u 4utakmice imao vise od 2.5gola po utakmici i s novim pojacanjima se poboljsao i igraju jos kvalitetnije.
Approbo @ 20.09.2017, 08:07:33    Nema komentara

Nogomet 12:00 Gwangju - Seoul 2 - 1.96 @   WWin    ?

Prava je dilema sta ovdje odigrati , ali ako malo bolje pogledamo vidimo da su gosti dosat bolji i da domaci i iako imaju bolju reputaciju ipak ne igraju nesot posebno u ovim utakmicama do sada tako da na osnovu svega toga mozemo da zakljucimo da je ovdje dobro dati blagu prednost gostima . U zadnjih pet utakmica su tri puta igrali nerjeseno, jednoms u pobjedili , a jednom su izgubili . Kod kuce su bez nekih vecih problema pobjedili gangwon, u prvom poluvremenu su ubacili pogodak i na neki nacin je ovdje vec sve bilo gotovo. Poveli su u trinestoj minuti da bi u dvadest i petoj dosli i do drugog pogodka, u drugom poluvremenu su samo stavili tacku na ovu utakmicu jos jednim golom u samom finisu.velika je zalika u igri izmedju ovih ekipa ali i jedni i drugi treba da ovo takmicnje shvate ozbiljn o ukoliko zele da nesto naprave u nastavku, a i danas ovdje bi trebali ici na pobjedu , gdje su i realno favoriti , i za ocekivati je da ovdje nesto naprave. Domaci su dvanesti , imaju dvadeset bodova, sto je trenutno nedovoljno da bi se nasli na nekoj vecoj oziciji, ali jos uvijek tu teoretski postoje neke sanse i treba vjerovati u njih. Domaci za sada stoje jako lose, udaljeni su dvadeset i tri boda od gostiju , ali mogu oni i dosta bolje od toga , kod kuce su igrali nerjeseno sa incheon. U pocetku su gosti igrali bolje i uspjeli su da dodju do gola u tridest i prvoj minuti da bi u nastavku domaci izjednacili u sedamdeset i osmoj minuti, u nastavku gosti nisu uspjeli da ponovo dodju do vodstav tako da su na kraju odnijeli samo bod. Ali oni mogu ovdje da budu zadovoljni jer njima svaki bod puno znaci pa tako i ovaj u gostima, kod kuce danas ne ocekujem od njih nista posebno. Gosti su bolji i realno danas ce oni ici na pobjedu , tako da je ovo svakako dvojka.
cipelaa @ 20.09.2017, 08:04:14    Nema komentara

Nogomet 13:30 Young Lions - Balestier Khalsa 2 - 1.44 @   WWin    ?

Singapur: S.legaue, Yong Lions i Balestier Khalsa. Dva dosta razlitica tima sto se tice stanja na tabeli i bodova, gost je u prednosti , ima sedam bodova vise od domacina. na sedemom su mjestu , imaju trideset bodova manje od tampinesa koji je drugi.tako da ovdje gostima treba dati prednost , jer su mnogo jaci i kvalitetniji tim i trenutno su u boljoj formi od domacina. U zadnjih pet utakmica imaju tri remija i dva poraza, igrali su nerjesneo sa brunei. Gosti su prvi poveli u cetrdeset i prvoj minuti golom iovine, ali su domaci ubzo izjenacili samo dvije minute kasnije. U drugom poluvremenu se igra nije dosta mjenjala , igrali su dosta zatvorneije pa nije ni cudo sto do kraja nije vise bilo golova tako da su se na kraju zadovoljili samo sa bodom .kod kuce imaju imaju dvije pobjeda, tri puta su igrali nerjeseno i sest puta izgubili ., pobjedili su tampines. Do vodsav asu dosli golo u osmoj minuti, a na kraju im je pobjedu donio gol u 85. Minuti. Domaci drze devetu poziciju imaju tri boda , sedam bodova manje od gostiju i tesko da se ovdje mogu suprostaviti danasnjem protivniku , jedino im preostaje da se brane ovdje, pa ukoliko bi imali srece da izvuku nekako barem bod. Oni su u ocajnoj formi sto su pokazali i porazo protiv houganga. Do gola za vodstao su dosli u tridesetoj minuti , bila je ovo prava borba s obzirom da je gost jedan od jacih timova u ligi tako da su ovdje domaci zaista dobro odigrali i na kraju su upjeli i da pobjede tako sto su kroz citav mec uspjesno cuvali vodstvo sa pocetka utakmice. Na kraju veliko slavlje domacin, tako da i danas ovdje od njih mozemo da ocekujemo da izgube . U medjusobnim omjerima ova dva tima inace je bilo svega i svacega, zadnji put su igrali nerjeseno, bilo je na kraju 0:0.

Nogomet 20:30 Mainz - Hoffenheim / zbroj golova 2,5 + - 1.72 @   WWin    ?

5. kolo njemačke Bundeslige donosi utakmicu Mainza i Hoffenheima.
Mainz 05 (15.) je osnovan 1905., nemaju trofeja i tek su zadnjih godina postali konstanta u Bundesligi, počeli nastupati i u Europi, no lani prilično slabi, 15. Zasad ista priča, imaju 3 boda i 15. mjesto, iza njih su Freiburg, (2), Werder (1) i Köln (0). Omjer je 1-0-3/3:7, doma su prvu izgubili od Hannovera (0:1), pa dobili Bayer (3:1), dakle sva 3 gola su zabili doma i to u jednoj utakmici, toj protiv Bayera. U zadnjoj su gostovali kod Bayerna i očekivano izgubili (0:4). Od ove sezone je trener mladi Sandro Schwarz (38), bivši igrač Mainza, a ovo mu je prvi pravi seniorski posao. Schwarz ima i olakotnih okolnosti po pitanju slabog starta, dosta je igrača u problemima, od početka sezone nema Berggreena, Klementa, Bungerta, Hacka, Bussmanna i Hutha, sada i Quaisona (4/0), a još su upitni Brosinski (4/0), Diallo (4/1), Onisiwo (1/0 ) i Kodro (2/0). Mainz je kod Bayerna očekivano igrao zatvorenije, sa 5 igrača u zadnjoj liniji, za vjerovati je da bi ovdje ipak trebali probati malo ofenzivnije i tom smjeru bi se moglo očekivati Muta, Fischera pa možda i Maxima od prve minute.
Hoffenheim (5.) je osnovan 1899., klub iz malog mjesta je 2008. ušao u Bundesligu, a lani su bili odlični 4. izborili su time kvale Lige prvaka, no tu je bolji bio Liverpool. Hoffenheim je dobro otvorio Bundesligu, imaju 8 bodova, 1 manje od Bayerna i Schalkea, a 2 od Borussie D. i Hannovera. Omjer je 2-2-0/6:3, vani su odigrali samo 1 u Bundesligi, 2:2 kod Bayera. Hoffenheim kao i lani rijetko gubi, zasada im po planu ne ide samo u Europi, u 3 utakmice imaju 3 poraza, 2 od Liverpoola (1:2 i 2:4), te u prošli četvrtak od Brage doma (1:2), a ta utakmica je došla nakon sjajne pobjede protiv Bayerna doma (2:0). Osjeti se igranje Europske lige u Hoffenheimu, nakon Brage su odigrali doma 1:1 sa Herthom. Hoffenheim ima još mlađeg trenera od Mainza, to je kao i lani Julian Nagelsmann (30) kojem sigurno izostaju Posch (0) i Szalai (1/0), dok su upitni Bičakčić (2/0), Žulj (0) i Gnabry (1/0). Nagelsmann bi možda mogao osvježiti malo postavu, opcije su Schulz, Grillitsch i Uth.
Međusobno bolji Hoffenheim sa 3-1-1 u zadnjih 5, ali njihova dominacija dolazi na domaćem travnjaku. Kod Mainza je druga priča, Mainz doma ima 4-4-1 i nisu izgubili zadnjih 5 utakmica. Golova uglavnom bude, ne toliko oba daju gol koliko po količini, naime, 4 zadnje i 6 od zadnjih 8 čak više od 3,5 gola (tko voli veće koeficijente, wwin na over 3,5 daje @ 2,72 što ću probati u nekom kombinatoru), a kod Mainza na 7 od zadnjih 8 više od 2,5 gola. Mainz je ove sezone na prosjeku od točno 2,5 dok je Hoffenheim na 2,25. Ponavljam, dosada su bili zaista efikasni, pa makar i jednosmjerno, pa je moj pokušaj više od 2,5 gola.
Tomahawk @ 20.09.2017, 00:55:58    Nema komentara

Nogomet 20:45 Lazio - Napoli / oba daju gol i 3+ da - 1.61 @   WWin    ?

5. kolo talijanske Serie A donosi utakmicu Lazia i Napolia.
Lazio (4.) je osnovan 1900., imaju 2 naslova prvaka (posljednji u sezoni 1999./2000.), ali zadnjih sezona su se vratili u neki TOP 5 talijanskog nogometa, tako su lani bili 5. Kako je odigrao lani, Lazio je nastavio i ove sezone, nakon 4 kola imaju 10 bodova, 2 manje od Juventusa i Napolia, te 3 od Intera koji je jučer odigrao utakmicu 5. kola u Bologni (1:1). Omjer je 3-1-0/9:4, doma Spal (0:0) i Milan (4:1) u briljantnoj predstavi Lazia. Za opravdanje onih 0:0 sa Spalom je činjenica da je ta utakmica došla nakon Super kupa koji je Lazio osvojio protiv Juventusa (3:2). Nakon Spala se Lazio silno raspucao, osim Milana, Lazio je vani dobio Chievo (2:1) i Genou (3:2) u Serie A, te Vitesse u Europskoj ligi (3:2). Dakle, 12 golova u zadnje 4 utakmice, 3 po utakmici uz briljantnu igru Immobilea koji je zabio 6 golova u te 4 utakmice. Klupu i dalje drži njihov bivši igrač, Simone Inzaghi (41) čija napadačka igra je sjela svima u klubu. Inzaghi za ovu utakmicu nema Andersona (0) i Wallacea (3/0), dok je upitan de Vrij (4/0). Izostanak de Vrija bi bio velik udarac za obranu Lazia s obzirom da nema ni Wallacea, jer u tom slučaju od središnjih braniča ostaje samo mladi Luiz Felipe, ili je opcija sa četvoricom iza ulaskom bekova Lukakua i Marušića ili Patrica.
Napoli (2.) je osnovan 1926., kao i Lazio imaju 2 naslova prvaka, ali tamo iz doba Maradone još prije 90-ih. Inače, Maradonu će ove sezone sa trona najboljeg strijelca Napolia u povijesti skinuti kapetan Hamšik, a koji će vjerojatno postati i rekorder po broju nastupa za Napoli. Dakle, Napoli ima 12 bodova iz 4 kola, maksimalan učinak kao i Juventus i bolji je samo Inter (13) koji je jučer odigrao utakmicu 5. kola u Bologni (1:1). U te 4 pobjede Napoli ima sjajnu gol razliku 15:2, dakle zabijaju sami 3,75 po utakmici. Vani su u Serie odigrali 2 utakmice, uvjerljivo su slavili kod Bologne (3:0) i Verone (3:1). Jedini kiks sezone ostaje Liga prvaka, nakon što su u kvalama lako izbacili Nicu (2 x 2:0), Napoli je izgubio u 1. kolu kod Šahtjara 1:2. Nakon tog poraza se Napoli lako oporavio i doma zgazio Benevento 6:0 tako još jednom potvrdivši ofenzivnu kvalitetu i širinu koju predvodi Mertens. Trener Maurizio Sarri je na klupi od 2015., kao i Inzaghi, tako i Sarri preferira napadački nogomet, a još je dobra stvar za njega što nema problema sa izostancima. Sarri nema razloga mijenjati postavu koja je razbila Benevento, dakle kao jokeri će vjerojatno i dalje biti Milik, Zielinski, Giaccherini, Rog…
Međusobno bolji Napoli koji nije poražen zadnje 4 utakmice (3 pobjede), a suprotno očekivanjima, samo 1 od te 4 oba daju gol i niti jedna sa 3+ kombinacijom. Zanimljivo, Napoli nije izgubio 6 zadnjih u Rimu, od čega 4 pobjede u zadnjih 5, a 3 zadnje pobjede čiste mreže. Usprkos lošem međusobnom omjeru, ovogodišnji Lazio je dobar i efikasan, uostalom kao i Napoli, ovo je ujedno i okršaj dva od 4 vodeća strijelca Serie A, to su uz Dybalu i Icardia, Immobile (wwin za njegov gol daje @ 1,96) i Mertens (wwin za njega pak @ 1,76), pa je moj pokušaj oba daju gol i 3+.

Nogomet 20:45 Milan - Spal / Milan daje gol u oba poluvremena da - 1.76 @   WWin    ?

5. kolo talijanske Serie A donosi utakmicu Milana i Spala.
Milan (5.) je osnovan 1899., riječ je o uz Juventus najtrofejnijem talijanskom klubu, naime, Milan ima 18 naslova prvaka Italije (no zadnji još u sezoni 2010./11.), ali čak 7 naslova prvaka Europe, no Milan već godinama ima sušu, ako ne računamo lanjski Super kup, Milan je zadnji trofej osvojio prije 7 godina. Ne čudi stoga da Milana nije bilo ni u Europi godinama, ali lanjsko 6. mjesto im je donijelo kvale Europske lige. Novi kineski vlasnici su donijeli nadu u povratak u Serie A, prepoznali su to navijači pa je Milan oborio rekord u broju gledatelja u kvalifikacijskoj utakmici Europske lige i to protiv makedonske Skhendije. Solidan početak je iza Milana, imaju 9 bodova, 1 manje od Lazia, 3 manje od Juventusa i Napolia, te 4 od gradskog rivala Intera koji je jučer odigrao utakmicu 5. kola u Bologni (1:1). Omjer je 3-0-1/8:6, doma je Milan dobio Cagliari i Udinese sa po 2:1, te Skhendiju (6:0). Sve bi izgledalo idilično da nije bilo poraza kod Lazia (1:4), ali nakon toga osim Udinesea, Milan dobiva i Austriu u Beču sa 5:1. Trener Vincenzo Montella (43), nekada sjajan napadač Rome, Sampe, Genoe… se odlučio za napadački pristup, Milan zasada dobro zabija, no u zadnje 4 su i primili najmanje gol. Montella ne može računati na kapetana Montoliva (2/1), te Contia (1/0) i Antonellia (2/0). U ofenzivi montella ima širinu, konačno je proradio i Kalinić (2 gola Udineseu), pa ostaje pitanje tko iza njega i tu su u igri Suso, Silva, Bonaventura, Calhanoglu… slatke brige za Montellu.
Spal (14.) je osnovan 1907. pa u par navrata reosnovan. Riječ je o klubu koji je iz Serie A izbivao skoro 50 godina, no lani su ostvarili povratak zahvaljujući osvajanju Serie B. Iza njih je solidno otvaranje sezone, nakon 4 kola imaju 4 boda iz omjera 1-1-2/3:6, vani su uzeli bod kod Lazia (0:0) i pružili solidan otpor Inter (0:2), dakle na 2 gostovanja još čekaju prvi gol. Nakon dobrog otvaranja i uvodna 4 boda (+ pobjeda u kupu), Spal je upisao identična 0:2 poraza, osim Intera, u zadnjem kolu su doma izgubili od Cagliaria, a to je i druga utakmica u nizu u kojoj Spal prima gol u oba poluvremena. Od 2014. je trener Leonardo Semplici (50). on je sa Spalom uzeo Seriu C i B, a Spal mu je prvi pravi duži seniorski posao nakon što 3 sezone vodio Fiorentinu U19. Semplici za ovu utakmicu ne može računati na Floccaria (2/0), Rizza (1/1), Oikonomoua (1/0), Giovanua (0) i vratara Mereta (0) koji je lani iz Serie B bio pozvan u reprezentaciju Italije. Spal nema preveliku širinu, male su vjerojatnosti da će previše mijenjati, dakle opet 3-5-2 sa iskusnim napadom Paloschi – Borriello koji je bio pod ugovorom sa Milanom punih 7 sezona, ali svega 50-ak nastupa.
Međusobnih susreta nema.
Milan kako sam spomenuo ove sezone ima tek kiks u tom porazu protiv Lazia i to zahvaljujući slabijoj igri obrane i nepreciznosti, dok je ostalo bilo stvarno dobro. Nisu baš briljirali doma i moglo je to i bolje protiv Udinesea i Cagliaria, ali ove sezone je u klubu bilo prometno i promijenilo se 30-ak igrača sa kojima se zavrtjelo preko 200 mil od čega 175 mil uloženih, tako da treba vremena da to Montella posloži i uigra. S druge strane Spal nakon dobrog otvaranja pomalo sjeda na svoje mjesto u po meni očekivanoj borbi za opstanak, za očekivati je da će ovdje igrati zatvorenije, ali Milan ima kvalitetu, širinu i efikasnost, pa ću možda malo i napadački probati sa njihovim golom u oba poluvremena.